[זנגביל] אירועי פברואר בזנגביל

אירועי פברואר בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

טלפון: 02-5665737 או 052-2598773; אימייל: veginger@gmail.com

כל האירועים הם ברח' בלפור 8 ירושלים אם לא נאמר אחרת

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

 

שלום!

החודש נארח בזנגביל את רוברטה קליכופסקי: אחת ההוגות והפעילות פורצות הדרך בתחום של יהדות, זכויות בעלי-חיים וצמחונות. רוברטה קליכופסקי היא המייסדת של "Jews for Animal Right" ושל הוצאת הספרים מיכה, שהוציאה לאור פרסומים רבים בנושא. קליכופסקי מגיעה לישראל ליריד הספרים הבינלאומי, ותיתן בזנגביל שתי הרצאות: על הצורך בכשרות חדשה ועל הרעיון של שבת ללא בשר. בערבי ההרצאות ניתן יהיה גם לרכוש ספרים מהוצאת מיכה.

עוד נציין החודש ערב לזכרה של הפעילה הבריטית להגנת בעלי-חיים, ג'יל פיפס (לצד סרט ודיון נגיש מאכלי כרובית עונתיים), נהנה מארוחה בניחוח פילוסופי, נחגוג מסיבת פורים וניפגש, כמובן, לערב הפיצות והסנדביצ'ים הקבוע בסוף החודש.

ביום שישי הראשון של החודש שוק-חופשי. הארוחה הקהילתית שנהגנו לערוך ביום שלישי האחרון של כל חודש יוצאת, לעת עתה לחופשה.

ביום שישי 7.2.2013 תיפתח ב"מוזיאון על התפר" תערוכה בשם "בשר ודם". התערוכה בשר ודם באה לבחון מקרוב את מערכת היחסים הקשה המתקיימת בין בני האדם וחיות אחרות, ולאתגר את מבקריה לגלות רגישות ולהביט בפניה של מציאות אשר רובנו הגדול אינו מודע לה במידה ראויה. תערוכה זו קוראת לנו להביט בבשר ובדם כמרקם המחבר את כל משפחת החי ואנו בתוכה ולעורר אותנו להתנהג כלפיה בכבוד ובחמלה. פרטים נוספים באתר המוזיאון. מומלץ!

ולבסוף: המעוניינים להשתתף בדוכני רחוב בירושלים, על זכויות בעלי-חיים וצמחונות – פנו אלינו!

להתראות,

צוות זנגביל

יום שישי 1.2.2013

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן, וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - הבר הטבעוני, יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, וסלטים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

יום חמישי 7.2.2013

19:00 ערב לזכרה של ג'יל פיפס

לציון 18 שנים למותה של ג'יל פיפס, פעילה לזכויות בעלי חיים שמתה במהלך מאבקה לעצירת המשלוחים החיים, יוקרן ה"סרט של ג'יל" (40 דקות, תרגום לעברית). לפני הסרט נגיש ארוחה על בסיס כרובית.

לאחר הסרט ייערך דיון בנושא אלימות נגד פעילי זכויות בעלי חיים ויסופרו סיפוריהם של עוד
מקורבנותיה האנושיים של התנועה לזכויות בעלי החיים הלא אנושיים.

ג'יל פיפס שנדרסה למוות ב-1.2.95 בקובנטרי, בריטניה, בעת שחסמה בגופה משאית שהובילה עגלים
לתעשיית "עגלי החלב" היא אחת מרבות ורבים  שנהרגו בידי אלו שהורגים את בעלי החיים וכדור הארץ. מותם השאיר חותם עז בתנועה ובמי שהיו קרובים להם. את הסרט יצר הפעיל הבריטי ג'ון קרטין, ידיד קרוב של ג'יל. והוא עוסק בחוויותיו ובהשפעה שהייתה למותה.

מאז החלו להפיץ את מסר החמלה, הוצגו מי שנאבקים עבור זכויות בעלי-החיים הלא-אנושיים
כביריונים אשר שמו לעצמם למטרה השחתת רכוש והטלת מורא באזרחים תמימים ושומרי-חוק, ללא סיבה נראית לעין. במקביל לתעמולה זו הופחתה חשיבותן של פעולות אלימות שננקטו כנגד פעילות  ופעילים. אלימות מצידם של ציידים, חקלאים וכל אלו המרוויחים מניצולם של בעלי-החיים, זכתה לרוב להתעלמות ולעיתים אף הוצגה כמשהו שהפעילים הביאו על עצמם, גם כאשר התוצאה הייתה פציעות קשות ואפילו מוות.

תרומה מומלצת לאוכל: 25 ש"ח.

יום שלישי 12.2.2013

20:00 מעבר לחזה בקר ולכשרות: מדוע זקוקים היהודים לכשרות חדשה? עם רוברטה קליכופסקי

האם הכשרות המסורתית היא בת-קיימא במעה העשרים ואחת? היסטוריה קצרה של התפתחות הכשרות והערכה לגבי האופן בו היא שירתה היטב קהילות יהודיות... עד עתה.

המרצה, רוברטה קליכופסקי, היא כותבת מוערכת ופורצת דרך בתחום של יהדות וזכויות בעלי-חיים, מייסדת הארגון "Jews for Animal Rithgt" והוצאת הספרים מיכה. יצירותיה כוללות ספרות בדיונית, שירה, אוספי מאמרים וספרות עיונית. היא חיברה, בין היתר, שלושה ספרי בישול צמחוניים, והגדות לפסח צמחוני.

במהלך הערב ניתן יהיה גם לרכוש ספרים מהוצאת מיכה.

הכניסה חופשית.

ההרצאה באנגלית.

יום חמישי 14.2.2013

19:00 שבת ללא בשר – הרצאה של רוברטה קליכופסקי וחמין טבעוני

לעם היהודי מסורת מפוארת בנוגע לאתיקה של מזון, אבל הגיע הזמן להכריז על אתיקת מזון שתתייחס לצרכים של העולם המודרני. בשר אחראי לכמחצית משינוי האקלים. צמצום צריכת הבשר בשביעית עשויה להיות משמעותית. שבת ללא בשר עשויה להשיב חיות להיסטוריה של אתיקת המזון שלנו, כמו גם למסורות השבת עצמן: במצוות השבת המקראית יועדה מנוחת השבת גם לבעלי-החיים. התרחקות ממעורבות במותם של בעלי-החיים היא דרך עילאית לכבד את השבת. המרצה, רוברטה קליכופסקי, היא כותבת מוערכת ופורצת דרך בתחום של יהדות וזכויות בעלי-חיים, מייסדת הארגון "Jews for Animal Rights" והוצאת הספרים מיכה. יצירותיה כוללות ספרות בדיונית, שירה, אוספי מאמרים וספרות עיונית. היא חיברה, בין היתר, שלושה ספרי בישול צמחוניים, והגדות לפסח צמחוני.

הכניסה חופשית.

ההרצאה תתחיל בשעה 20:00 ותתקיים באנגלית.

במהלך הערב ניתן יהיה גם לרכוש ספרים מהוצאת מיכה.

הכניסה חופשית. תרומה מומלצת לאוכל – 25 ש"ח.

יום חמישי 21.2.2013

19:00 ערב אוכל בניחוח פילוסופי

שניצל סייטן, שורה של מנות מתוחכמות וקינוח ספיישל...

תרומה מומלצת לאוכל: 25 ש"ח.

מוצאי שבת 23.2.2013

20:00 מסיבת פורים

פרטים בהמשך.

יום חמישי 28.2.2013

19:00 ערב סנדביצ'ים ופיצות

בואו ליהנות מחברה טובה, פיצות טבעוניות, סנדביצ'ים מהצומח וסלטים.

כניסה חופשית.

יום שישי 1.3.2013

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן, וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - הבר הטבעוני, יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, וסלטים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים