[ginger] אירועים והודעות

שלום,

 

ביום חמישי השבוע, בשעה 19:00, יתקיים בזנגביל, לרגל ראש השנה התאילנדי, ערב אוכל תאילנדי מהצומח, ונשמח לראותך!

 

אם טרם נרשמת, זה הזמן להירשם לסדר הפסח שלנו. ההרשמה היא באמצעות דף אינטרנט ייעודי, בו מצויים פרטים נוספים בנוגע לסדר. לשאלות ניתן לפנות לאמנון באימייל seder@potrim.com  או בטלפון 054-4943292.

 

מיד אחרי פסח ייפתח בזנגביל קורס פרמקלצ'ר בהנחייתם של טליה ועופר שניידר, מהמורים הבולטים ביותר בישראל בתחום זה. זה הזמן להירשם! פרטים נוספים על הקורס ניתן למצוא באתר שלנו, כאן, וכן בקובץ המצורף. לפרטים ולהרשמה, ניתן ליצור קשר עם טליה ועופר בטלפון 02-5333963 או דרך האתר www.yaarbooks.com.

 

שירות חדש בירושלים מציע אוכל מהצומח, במשלוחים הביתה או בבישול בביתכם:

אם אין לכם\ן זמן \ חשק \ עניין לבשל - מיכאל מבשל אוכל צמחוני.

אני מבשל בבתים או מכין משלוחים מרוכזים.

תפריט בהתאמה אישית, מחירים נוחים, טעים, טרי, מגוון ובריא.

מיכאל 050-4585288 או michaelkolman@walla.com

 

ולבסוף, אנחנו שמחים להודיע גם על אירוע נוסף בסוף חודש אפריל: סדנת ליקוט עירונית עם אורי יורמן:

 

יום שישי 29.4.2011

10:00 סדנת ליקוט צמחי בר למאכל בעיר

מנחה: אורי יורמן. יציאה מזנגביל בשעה 10:00.

* נכיר מספר צמחים נפוצים הגדלים בכל פינה

* נלמד על גישת הליקוט האינטואיטיבי המבוסס על שימוש פשוט וטבעי באינטואיציה וחושים

* נדבר על נושאים פראקטיים כמו מציאת איזור ליקוט מוצלח ליד הבית,

* וגם על נושאים פילוסופיים כמו סימביוזה בין צמחים ובני אדם, מגוון המינים ועוד.

* בסוף הליקוט ניכנס למטבח ונכין ארוחה ירוקה וטעימה, בהתאם דרישת הקהל - טחינה ירוקה, שייק ירוק, מרק ירוק, וכו'.

* אפשר ואף מומלץ להגיע עם הקטנטנים

 אורך הסדנה: כשעתיים וחצי. בסוף הסדנה אופציה לשעה נוספת למעוניינים.

נוסח בקשת התשלום של אורי יורמן: נא לשלם ברוחב הלב, כל סכום שתבחרו, מתוך הבנה שזוהי פרנסתי, בהתאם למידת שביעות רצונכם מהסדנה. רצוי, אך לא חובה, סכום בין 50-150 ש"ח

 לפרטים והרשמה - ניתן לפנות לאורי במייל (עדיף) yurman@gmail.com או בסלולרי 050-7827729

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

 

[ginger] אירועי אפריל בזנגביל

אירועי אפריל בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8 ירושלים

טלפון: 02-5665737; אימייל: veginger@gmail.com

שלום,

גוש של צמחונים/ות וטבעונים/ות מתארגן לריצת 10 ק"מ במרתון תל אביב שיתקיים ביום שישי 8.4.2011. לחברי הקבוצה יחולקו פצ'ים גדולים שייחדו אותם כקבוצה ואולי יסתירו בטעות את החסות של ג'ילט, המעורבת בניסויים בבעלי-חיים. הקבוצה תתהדר גם בדגלי צמחונות. כל המעוניינ/ת, אנא צרו קשר בהקדם על מנת שהגוש יוכל להירשם כקבוצה מוכרת: zyaron@gmail.com. כי צמחו-טבעונות, זו בריאות גם לבני אדם!

ביום שלישי 5.4.2011 נארח בזנגביל פעילים לזכויות בעלי-חיים מאוסטריה, שהועמדו לדין במשפט שזכה להתעניינות בינלאומית רחבה, הרבה מעבר לתנועה לזכויות בעלי-חיים, בשל הניסיון לדכא, באמצעות רשויות החוק, תנועה לשינוי חברתי, שחבריה לא מואשמים בשום עבירה של ממש. באותו שבוע ממש ניזכר במשפט אחר שהתנהל בשנות התשעים: תביעת הדיבה של חברת מקדונלדס נגד שני פעילים בריטים. הסרט מקלייבל, המתעד את המשפט יוקרן במסגרת הסדרה "פופקורן וצדק חברתי" בגלריה ברבור.

אורח נוסף בארץ הוא פרופ' ריצ'ארד שוורץ שירצה אצלנו בחול המועד פסח על צמחונות ככלי להתחדשות יהודית ולהעלאת עולמנו על פסים מקיימים.

אנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו לסדר פסח טבעוני. הסדר, במתכונת זו, התקיים בשנים האחרונות בבתים פרטיים. השנה, לראשונה, הוא עובר לזנגביל. שימו לב: ההשתתפות מותנית בהרשמה מראש!

המהטמה, הבר הטבעוני, לא יפעל בפסח. אולם בימי החמישי האחרים של חודש אפריל, מזמינים אותנו מתנדבי המהטמה לערב הודי, לערב תאילנדי (לרגל ראש השנה התאילנדית) ולג'אם סשן מוסיקלי. האוכל במהטמה, הבר הטבעוני, הוא כולו מהצומח, והדגנים והקטניות שמשמשים לתבשילים הם ברובם מלאים ואורגניים.

ביום שישי הראשון של החודש אנו ממשיכים לקיים שוק-חופשי, וביום שלישי האחרון של החודש: ארוחה קהילתית. פרויקט הייעוץ התזונתי שלנו נמשך גם הוא – ואתם מוזמנים לקבוע מפגש עם התזונאית אורית אופיר.

ולבסוף: הזמנה מיוחדת! מיד לאחר פסח ייפתח בזנגביל קורס פרמקלצ'ר בהנחייתם של טליה ועופר שניידר, מהאנשים המובילים בארץ בתחום זה.

ולפני סיום: אנחנו שמחים לבשר שהמתכונים מסדנת הגלידות הטבעוניות של אורי יורמן עלו לאינטרנט כאן.

להתראות!

צוות זנגביל

יום שלישי 5.4.2011

20:00 הון, שלטון ודיכוי: אוסטריה כמשל

מפגש עם פעילי זכויות בעלי-חיים אוסטרים שהועמדו לדין על "ייסוד ארגון פשיעה" בשל עצם מעורבותם באקטיביזם.

משפט המתנהל זה למעלה משנה בעיר מחוז מרוחקת באוסטריה מושך אליו תשומת לב עולמית. הנאשמים במשפט הם 13 פעילים לזכויות בעלי-חיים משני ארגונים נפרדים. הם מואשמים בעבירה של "ייסוד ארגון פשיעה". התביעה לא הציגה ראיות לקשר את הנאשמים למעשה פשע ספציפי כלשהו (כגון פריצה או הצתה). האישומים מבוססים על הפללה של התארגנות לשינוי חברתי, תוך ניצול של הלשון העמומה והרחבה של החוק.

הפרשה התפוצצה ב-21.5.2008 בשעות הבוקר המוקדמות, כשכוחות מיוחדים של משטרת אוסטריה פשטו על 23 בתים פרטיים ומשרדים באוסטריה, ערכו חיפושים ועצרו פעילים. בדיעבד מתברר שבמשך תקופה ממושכת קודם לכן, ניהלה המשטרה מעקב חשאי אינטנסיבי אחר פעילי זכויות בעלי-חיים באוסטריה, לרבות החדרת סוכנים סמויים לארגונים, הצבת מצלמות מול בתי פעילים, ציתות לשיחות טלפון, מעקבים פיזיים ועוד. המעקב החל בלחץ של תאגידים מתעשיית הפרוות.

ניתן לזהות בפרשה זו שימוש אינטנסיבי באמצעי פיקוח ומעקב אחר פעילים לשינוי חברתי, שיתוף פעולה תוך מדינתי ובינלאומי בין רשויות אכיפה, וניסיון לדה-מורליזציה באמצעות משפט מתיש והפחדה במאסרים.

פעילים של Basisgruppe Tierrechte (BaT) ושל קבוצת הסולידריות Antirep2008 יגיעו לישראל בחודש אפריל, במהלך הפסקה במשפט. הם יספרו על חוויותיהם בשנים האחרונות, יעדכנו בנוגע למשפט המתנהל, וייתנו רקע בנוגע לפעולות הדיכוי הכרוכות בו. הדגש במפגש יהיה על הבאת המקרה בקונטקסט בינלאומי, והצגת ההקבלות באופני הדיכוי של תנועות שונות לשינוי חברתי.

 פרטים נוספים על הפרשה באתר קבוצת הסולידריות Antirpe2008: http://antirep2008.tk/ וכן באתר של ארגון שני שפעיליו (ונשיאו) אף הם נאשמים במשפט: http://www.vgt.at/projekte/index_en.php?themen_ID=31

הכניסה חופשית.

המפגש באנגלית.

יום רביעי 6.4.2001 בגלריה ברבור

19:45 פופקורן וצדק חברתי: הסרט מקלייבל

הקרנה של הסרט מקלייבל (בימוי: פראני ארמסטרונג וקן לואץ', בריטניה 2005).

"מקלייבל" הוא סיפור על שני אנשים רגילים שהשפילו את התאגיד מקדונלדס במה שהוגדר כאסון יחסי הציבור הגדול בהיסטוריה. 

בסוף שנות ה-80, מקדונלדס השתמשו מספר פעמים בחוקי הדיבה האנגליים בכדי להשתיק ביקורת שהופנתה כלפיהם, והצליחו, בתביעות ובאיומים בתביעות, להשתיק גופי תקשורת ענקיים כמו ה BBC ועיתון ה-Guardian, ארגוני סטודנטים וקבוצות למען הסביבה, ולגרום להם להתנצל. 

בשנת 1990 הגישו מקדונלדס תביעה נגד שני פעילי איכות סביבה אנגליים - הגננית הלן סטיל והדוור דייב מוריס - בניסיון להשתיק את הביקורת שהעלו קבוצות סביבתיות נגד התאגיד. במשפט שהפך לארוך ביותר בהיסטוריה של אנגליה, שני הנתבעים ייצגו את עצמם מול צוות משפטי שמקדונלדס שכרו ב-10 מיליון ליש"ט. כל הבט עסקי של התאגיד הועמד לחקירה על דוכן העדים: ממכירת ג'אנק פוד ותנאי העסקה גרועים, לאכזריות כלפי בעלי-חיים, נזק סביבתי ופרסום לילדים. בפברואר 2005, המאבק המשפטי המתמשך הגיע לסיומו בבית המשפט האירופי לזכויות אדם, והתוצאה הפתיעה את כולם...

הסיפור של מקלייבל הוא סיפור על חשיבותו של חופש הביטוי בזמנים בהם תאגידים בינלאומיים הם בעלי יותר כוח ממדינות. הסרט שצולם במשך עשר שנים ללא תקציב על-ידי הבימאית פראני ארמסטרונג, הוא סיפור דויד וגוליית של שני אנשים שסירבו לבקש סליחה, ובכך שינו את העולם. את קטעי שיחזור המשפט בסרט ביים הבמאי קן לואץ'. (85 דקות. אנגלית, תרגום לעברית). 

"לחופש הביטוי מעולם לא היה טעם טוב יותר" (Times)

"למדתי (וצחקתי) הרבה יותר מאשר בסרט לאכול בגדול" (BBC)

הקדמה קצרה: חגית עופרן, ראש צוות מעקב התנחלויות בשלום-עכשיו, על ניסיונות השתקה באמצעות תביעות דיבה.

לאחר הסרט יתקיים דיון.

ההקרנה במסגרת "פופקורן וצדק חברתי" –  סדרת מפגשים על הקשר בין זכויות וייצוגים קולנועיים; פרויקט משותף של זנגביל ושל הוועד הציבורי נגד עינויים בישראל.

תרומה מומלצת (לכיסוי הוצאות): 15 ₪.

שימו לב: האירוע לא מתקיים בזנגביל אלא בגלריה ברבור, רחוב שיריזלי 6, נחלאות.

יום חמישי 7.4.2011

19:00 ערב אוכל הודי

ערב של אוכל הודי טבעוני בארגון מתנדבי המהטמה.

תרומה מומלצת לארוחה מלאה: 25 ₪.

יום חמישי 14.4.2011

19:00 ערב אוכל תאילנדי טבעוני

לכבוד ראש השנה התאילנדי, מתנדבי המהמטמה מציעים היום ארוחה טבעונית מהמטבח התאילנדי.

תרומה מומלצת לארוחה מלאה: 25 ₪.

יום שני 18.4.2011

סדר פסח טבעוני

רוצים לחגוג סדר פסח באווירה משפחתית וללא מוצרים מהחי? הזנגביל עורך השנה סדר פסח, אבל כיאה לחג החירות אנו חוגגים את הפסח ללא מוצרים מהחי שמקורם בשיעבוד חיות אחרות.

הסדר נערך באווירה משפחתית, עם קריאת הגדה (הגדה מסורתית בליווי קטעי הסבר ופרשנות באווירה ירוקה), שירים, אפיקומן וכמובן הרבה אוכל טעים. האוכל בסדר כולו טבעוני (ללא מוצרים מהחי (ומרכיבים כשרים לפסח. עם זאת, הסדר אינו מתאים לשומרי מצוות אורתודוכסים.

המגיעים בתחבורה ציבורית מוזמנים להקדים, לפני כניסת החג, ולהישאר ללון ולבלות בצוותא עד מוצאי החג. למחרת נצא לטיול ופיקניק בעמק המצלבה שאליו מוזמנים להצטרף גם אלה שלא יוכלו להגיע לסדר.

בתפריט (לא סופי): נשנושים למקדימים לבוא - תורמוס, לחם חומוס, אגוזים. סלטים - סלט כרפס (עשבים ירוקים, זרעונים, שמן זית ולימון), סלט ירקות, סלט קינואה, סלט תפו"א, "סלט ביצים" מטופו ומיונז צמחי, סלט אשכוליות אדומות בצל כבוש אבוקדו ותרד בייבי. מנות חמות - תפו"א ובטטה מוקרמים ברוטב קאשיו-פסטו, לזניה, חסה ממולאת בנבטוטים מוקפצים, טאמאלס (ממולאים מקסיקנים מבצק תירס). קינוח: עוגת מוס שוקולד על קלתית קאשיו עם שקדים מסוכרים וגלידה מחלב קוקוס.

האוכל יוכן במרוכז על ידי מתנדבי המהטמה (נשמח למתנדבים נוספים).

ההשתתפות בהרשמה מראש בלבד, אצל אמנון באימייל seder@potrim.com.

השתתפות: 60 ₪.

יום חמישי 21.4.2011

19:00 צמחונות: למען התחדשות יהודית ודרך חיים מקיימת – מרצה פרופ' ריצ'רד שוורץ

פרופסור ריצ'רד שוורץ הוא נשיא "היהודים הצמחונים של צפון אמריקה" ומחברם של הספרים "יהדות וצמחונות" ו"יהדות ושרידה גלובלית" כמו גם מאות מאמרים על יהדות וצמחונות.

הכניסה חופשית.

ההרצאה באנגלית.

 יום שלישי 26.4.2011

20:00 פותחים שולחן – ארוחה קהילתית.

בואו והביאו מאכל צמחי טעים - משהו פשוט או מסובך, מוכר או חדשני, גדול או קטן - או סתם בואו לבד או עם חברותיך, לערב של אכילה, דיבור וקהילה. בבקשה: בלי בשר, ביצים, חלב ושאר מוצרים מהחי.

 יום רביעי 27.4.2011

17:00 סדנת מים אפורים

סדנה בנושא עקרונות ושיטות יישום של שיטות בדרך להשגת עצמאות מים בבית, בגינה, בעיר ובכלל – כולל איסוף מי גשם, מי טל ומים אפורים בבית, בגינה ובבניין המשותף.

מנחה: אביעד נחום, גנן ואיש פרמקלצ'ר.

יום חמישי 28.4.2011

19:00 ג'אם מוסיקאלי פתוח במהטמה בר

ג'אם סשן מוסיקלי: בואו עם כלי נגינה, או רק להקשיב וליהנות ממוסיקה, פיצות טבעוניות וסנדביצ'ים מהצומח, סלטים ומצים טבעוניים.

בארגון מתנדבי המהטמה.

יום שישי 6.5.2011

11:00-14:00 שוקחופשי

להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה- בר טבעוני יפעל במקביל ואפשר לאכול בו תבשיל מתחלף, פיצות, סנדביצ'ים, קינוחים, ועכשיו גם מיצים אורגנים של נאות סמדר. בלא יותר מ-16ש''ח למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים