[זנגביל] מחר!! ערב הרצאות על ניסויים בבעלי-חיים

זנגביל שמח לארח ערב הרצאות בנושא ניסויים בבעלי חיים, בשיתוף האגודה הישראלית נגד ניסויים בבעלי חיים.

הערב יתקיים מחר, יום חמישי 31.3.2016 בשעה 20:00 בזנגביל.

עבור הציבור, ולעיתים גם עבור הפעילים למען בעלי החיים, נושא הניסויים בבעלי החיים הינו המורכב והמרוחק ביותר, בעיקר בגלל ערפול המידע לגבי הנעשה רחוק מעינינו, בין כתלי המעבדות. אנחנו מזמינים אתכם להקשיב לשלוש הרצאות, כל אחת מזווית שונה, על מנת להכיר יותר את בעלי החיים במעבדות ואת הנעשה להם.

פירוט ההרצאות:

ניסויים בבעלי חיים, העוול שתם זמנו – איריס גריג ותמיר לוסקי

ניסויים בבעלי חיים כוללים אלימות ברוטלית וקשה שזוכה להצדקה בטענה שהם מניבים תועלת למדע הביו-רפואי. איריס גריג ותמיר לוסקי ידברו על הבעייתיות במדע המסתמך על ניסויים בבעלי חיים, ויציגו את האלטרנטיבות שקיימות כבר היום לאותם ניסויים פולשניים.

על תבונה וחוסר רגישות – אורן בן יוסף

עידן הנאורות וקידושה של התבונה הולידו, בין השאר, גם את היחס האיום כלפי בעלי החיים במעבדות. אורן בן יוסף ידבר על המעבדה כמתקן משעבד, על מחיקתו של בעל החיים במעבדה מהתודעה האנושית ועל שאלת השאלות – מי הייתם רוצים שתחייה, חולדת מעבדה, או ילדה קטנה?

מקווים לראותכם

קישור לאירוע בפייסבוק : https://www.facebook.com/events/602483519928047/

 

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים