[זנגביל] אירועי חודש מרס בזנגביל - כולל סדר הפסח הטבעוני


אירועי מרס בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

טלפון: 02-5665737 או 052-2598773; אימייל: veginger@gmail.com

כל האירועים הם ברח' בלפור 8 ירושלים אם לא נאמר אחרת

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034


שלום לכולם!

ראשית, אנו מתנצלים על האיחור בפרסום לוח האירועים החודש.


גולת הכותרת של החודש היא כמובן סדר הפסח הטבעוני. גם השנה נקיים אותו, כמיטב המסורת עם ארוחה מפוארת (ממטבחה של רחלי), הגדות טבעוניות (מראשה הקודח של ענבל) וחברה טובה.  שבוע לפני תתקיים נשמח לארח כאן את ריצ'רד שוורץ, אחד מההוגים החשובים בעולם היהדות הצמחוני – שידבר על הקשר בין צמחונות, קיימות, וחג הפסח. במקביל תוגש ארוחה של ממולאים טבעוניים ממטבחו של ניר, שזכור לטובה מערבי המוסקה, האוכל האשכנזי והאוכל הערבי שארגן כאן בשנה האחרונה. ביום שישי הראשון של אפריל, ה5.4, יתקיים השוק החופשי.


צוות המתנדבים של הזנגביל פועל באופן קבוע בנושאים רבים-כגון ארגון אירועים, בישול ועזרה בהכנות, הסברה למען טבעונות, טיפול במקום, ארגון הספרייה, פרסום, עיצוב כרזות ועוד. מי שרוצה להצטרף מוזמן לשלוח לנו מייל עם פרטים ונחזור אליו- בינתיים, הנה כמה הזדמנויות בהן ניתן לעזור בקרוב:

  • דוכני הסברה לצמחונות/טבעונות וזכויות בעלי חיים מתקיימים באופן קבוע על ידי מתנדבי הזנגביל, ובשיתוף עמותת אנונימוס, מדי שבוע-שבועיים, לרוב במרכז העיר, ולפעמים גם באירועים מיוחדים. בשישי הקרוב, 15.3, בין 10:00 ל13:00 נערוך דוכן באירוע קהילתי בבית הכרם
  • לקראת סדר פסח, וכהזדמנות לרענון פני המקום, נערוך השבוע שני ימי ניקיונות: בחמישי הקרוב, 14.3 בשעה 15:00 עד שעות הערב, ובראשון הקרוב, 17.3, מ15:00 עד 19:00. למגיעים מובטחים כיבוד, מוזיקה וחברה טובה (-:
  • ביום שישי 5.4 ב11:00 (בזמן השוק החופשי) ייערך, בהנהגתו של ישי, יום עבודה בגינת הזנגביל, בו נטפל בגינה ונשתול צמחי קיץ. מוזמנים/ות לבוא, ואם בא לכם אפשר גם להביא שתילים המתאימים לעונה זו בשנה.
מי שרוצה להצטרף לאחת או יותר מן הפעילויות הללו, או להתנדב בתחומים אחרים- מוזמן/ת ליצור קשר עם עומר בטל' 050-3305006 או במייל omerginzburg@gmail.com

בקרוב ייפתח בזנגביל קורס הכנה ללידה בהנחיית הפסיכותרפיסטית רותי דייויס והרבה גילה קן – פרטים במודעה המצורפת.


אנחנו ממליצים מאד על התערוכה "בשר ודם" ב"מוזיאון על התפר", שעוסקת בזכויות בעלי חיים. בקרוב נקיים אירועים במוזיאון, כחלק משיתוף פעולה של הזנגביל עם המקום. בינתיים תוכלו לקרוא פרטים נוספים על התערוכה באתר המוזיאון.


ודבר אחרון: המסעדה הצמחונית הותיקה "וילג' גרין" (שבין השאר, מסייעת לדוכני ההסברה שלנו, ואף העניקה פרסים בנשף פורים האחרון) מחפשת טבח/ית- אין חובה לנסיון מקצועי, רק "ידיים טובות ואהבה לבישול". צמחונות/טבעונות- יתרון. יש לפנות ל ברי בטל' 054-4565693


להתראות,

צוות זנגביל


לוח האירועים.


יום חמישי 14.3.13

15:00-22:00 מנקים ונהנים

נרקוד, נאכל חטיפים וננקה לזנגביל את הצורה! ועל הדרך גם נכשיר אותו לפסח... כולם מוזמנים להצטרף ולעזור!


יום ראשון 17.3.13

15:00-20:00 מנקים ונהנים

שוב, מוזיקה וחטיפים עלינו, רק תביאו את עצמכם (-:


יום חמישי 21.3.13

19:00 ממולאים טבעוניים, והרצאה על הקשר בין צמחונות, קיימות ו...פסח!

ניר, הטבח המהולל שכבר קצר כאן שבחים על מוסקה טבעונית, עוגות שוקולד ומה לא, יבשל לנו הפעם ממולאים טבעוניים. במקביל, ריצ'רד שוורץ, מההוגים החשובים בעולם היהודי-צמחוני, יעביר הרצאה בנושא: "למה המעבר לתזונה צמחונית יעזור להחיות את היהדות ולנתב את כדור הארץ למקום בטוח ובר-קיימא". כמו כן הוא יתייחס לקשרים של חג הפסח לנושאים אלה.


יום שני 25.3.13

19:00 סדר פסח טבעוני!

גם השנה נערוך את הסדר הטבעוני המהולל של הזנגביל, שכולל הפעם ארוחת מלכים ממטבחה של רחלי (בין המנות המתוכננות: פטריות פורטבלו ממולאות גבינת שקדים, קציצות אגוזים ופטריות, מרק קניידלעך טבעוני, לזניה מצות עם מנגולד וקרם קשיו, עוגת מוס שוקולד קפה – וזוהי רק טעימה קטנה..), הגדות טבעוניות (שכוללות את הטקסט המקורי עם תוספות והקשרים הנוגעים לעולם של זכויות בעלי החיים וטבעונות), וכרגיל...חברה מעולה.

למי שיגיע מרחוק ויהיה מעוניין בכך, תתאפשר לינה בזנגביל. ייתכן גם פיקניק משותף למחרת- על כך נביא פרטים בהמשך.

חובה להירשם לסדר מראש- בלינק הבא: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dENCdFVYOFFmM2xaMFYwMzZzdmVidEE6MA#gid=0

 

יום שישי 5.4.13

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן, וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור. במקביל ייערך יום עבודה בגינת הזנגביל.

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.


--
זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות
בלפור 8 ירושלים
ginger.org.il

Ginger Vegetarian Community Center
8 Balfour St. Jerusalem

--
--
זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות, בלפור 8, ירושלים
 
קיבלת הודעה זו כיוון שנרשמת ל קבוצת "ijvs" בקבוצות Google.
לביטול המנוי בקבוצה זו, שלח דוא"ל ל ijvs+unsubscribe@googlegroups.com
לאפשרויות נוספות, בקר בקבוצה זו
בhttp://groups.google.co.il/group/ijvs?hl=iw?hl=iw
 
---
קיבלת הודעה זו מכיוון שאתה מנוי לקבוצה 'IJVS' בקבוצות Google.
כדי לבטל את המנוי לקבוצה הזו ולהפסיק לקבל ממנה הודעות דוא"ל, שלח הודעת דוא"ל אל ijvs+unsubscribe@googlegroups.com.
לאפשרויות נוספות בקר ב-https://groups.google.com/groups/opt_out.
 
 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים