[זנגביל] אירועים בזנגביל

שלום,

 

ערב השנסונים שתוכנן ליום שני הקרוב, 20.8.2012 בוטל. הוא יתקיים במהלך ספטמבר – על המועד החדש תבוא הודעה.

 

ובינתיים אתם מוזמנים לערב המוסקה היום, ולאירועי אל"ף באלול, ראש השנה לבעלי-החיים:

 

יום חמישי 16.8.2012

 

19:00 מוסקה טבעונית ותוספות

 

ניר, שכבר שבה את החיך שלנ כולנו עם הצ'ולנט וההקוגל הטבעונים, מזמין אותנו הפעם לערב שבמרכזו מוסקה מהצומח!

 

תרומה מומלצת – 25 ש"ח.

 

אירועי אל"ף באלול

ראש השנה לבעלי-החיים

הצטרפו לאירועים ראשונים מסוגם, בהם נחדש את ראש השנה המשנאי לבעלי-חיים, וניצוק בו תכנים של מודעות לחיבור העמוק שלנו עם בעלי-החיים, לפגיעתנו בהם ולהגנה שהם ראויים לה.

סדר אל"ף באלול

לימוד * שירה * קריאה * כיבוד

מוצאי שבת, ערב ראש חודש אלול (18.8.2012) בשעה 21:30 בזנגביל, רח' בלפור 8 ירושלים.

אירוע בחוץ לרגל אל"ף באלול

לימוד וטקס בשירה ובזמר, בהנחיית הרבות גילה קן ודליה מרקס * הפעלה לילדים * אימוץ כלבים * כיבוד

יום ראשון, א' באלול (19.8.2012) בשעה 17:00 בגינת אור בזמנהוף, רחוב זמנהוף (הכניסה מרחוב אגרון ליד חנות האפניים בבניין 22).

ראש השנה לבעלי-החיים – על מה ולמה?

מקורו של ראש השנה לבעלי-חיים הוא באותה משנה שבה המקור לט"ו בשבט:

"ארבעה ראשי שנים הם:  באחד בניסן ראש השנה למלכים ולרגלים.  באחד באלול ראש השנה למעשר בהמה; רבי אלעזר ורבי שמעון אומרין, באחד בתשרי.  באחד בתשרי ראש השנה לשנים לשמיטים וליובלות, ולנטיעה ולירקות.  באחד בשבט ראש השנה לאילן, כדברי בית שמאי; בית הלל אומרין בחמישה עשר בו". (משנה ראש השנה א, א).

המשנה קובעת את אל"ף באלול כראש השנה למעשר בהמה – תאריך טכני שנוגע למיסוי ולקרבנות – ממש כשם שט"ו בשבט, ראש השנה לאילן, עניינו המקורי הוא במסים ובמצוות הנוגעים לאילנות. בימינו התחדש ט"ו בשבט כיום מודעות סביבתי, המעלה על נס את חשיבותם של העצים ואת החשיבות שבנטיעתם ובהגנה עליהם ועל כדור הארץ. בדומה לכך, אנחנו מבקשים לכונן מחדש את אל"ף באלול כיום שיוקדש לבעלי-חיים: להוקרתם, לחיבור-מחודש אתם, להגנתם ולמודעות לגורלם.

הצורך ביום כזה הוא דוחק. העולם התעשייתי המודרני הרחיק אותנו מבעלי-חיים, במיוחד מה"בהמות" המשמשות בחקלאות. אבותינו לא היו מדמיינים ריחוק כזה מבעלי-חיים, אף לא את האכזריות הקשה בה אנו מתייחסים, בתעשיות שלנו, ליצירי האל שנפש חיה בהם. אין מתאים מאל"ף באלול ליום מודעות לבעלי-חיים: בפתח החודש שמוקדש לרחמים ולחשבון נפש.

כינונו מחדש של מועד, כמו ראש השנה לבעלי-החיים, הוא מהלך מרגש וחלוצי. מה הדרך הנכונה לציין אותו? אלו תכנים ניצוק לאירועים שלנו? החלטנו לציין את היום "סדר", בדומה לסדר ט"ו בשבט, בו נלמד בצוותא מקורות הנוגעים לבעלי-חיים, למקומם בעולם, לכבוד כלפיהם ולהגנתם. נשלב את הלימוד בשירים ובניגונים סביב שולחן הסדר. הסדר יתקיים במרכז "זנגביל" בירושלים, סמוך לבית-ראש הממשלה. למחרת, בשעות היום נקיים לימוד משותף וטקס שהכינו לנו הרבות דליה מרקס וגילה קן. במקביל יהיו הפעלה לילדים שאף היא תעסוק ביחס לבעלי-חיים ואימוץ של כלבים מצער בעלי-חיים ירושלים. כראוי לאירוע ראש השנה לבעלי-החיים, לא נקיים את האירוע הזה בין קירות של בית אלא בגן – במחיצת הלטאות, הציפורים והחתולים. אם בעל-החיים שחי אתכם מסוגל להחזיק מעמד בסבלנות לאורך כשעה וחצי של האירוע, גם הוא מוזמן להצטרף!

זהו אירוע ראשון מסוגו. בואו לקחת חלק ברגע המרגש הזה, של לידתה של מסורת חדשה. בואו לקחת חלק בעיצוב ובכינון של ראש השנה לבעלי-החיים!

 לפרטים: יוסי 052-2598773 veginger@gmail.com

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים