[זנגביל] אירועים השבוע - עדכון

שלום,

מתנצל על ריבוי האימיילים, אבל בנוסף לאירועים עליהם כבר הודענו, היום ומחר בערב תתקיים בזנגביל מכירת יד שניה:

מכירת יד שנייה תתקיים במרכז זנגביל
ביום שני 16.7
וביום שלישי 17.7
בשעות 17:00-23:00

במכירה יהיו המון בגדים, ספרים, תכשיטים, דיסקים, רהיטים, סרטים ועוד... כל אלה במחירים לכל כיס.
מי יודע, אולי תמצאו שם את השמלה הכי יפה שתהיה לכן, או את הדיסק הראשון של הלהקה האהובה עליכם? או איזה ספר שיעביר לכם כמה לילות ללא שינה...?

בנוסף לכל זה, יהיה גם אוכל טבעוני מעולה במחיר סמלי!

יום שלישי 17.7.2012

20:00 זכויות בעלי-חיים בתורה? ערב לימוד עם הרב דוד סיידנברג בסלון שבזי, אבן ספיר 24, נחלאות, ירושלים

לפי התורה לכל בעל-חיים יש נפש. גם כאשר אנו עושים שימוש בבעלי-חיים לצרכינו, יש לנו חובות כלפיהם, ברמה הפיזית וברמת ה"נפש". מושג ה"זכויות" הוא מודרני, אבל כשאנו בוחנים את החובות שלנו ביחס לבעלי-חיים, ניתן לראות שיש להם מה שנקרא היום זכויות. כאשר מבינים כיצד דברים אלו פועלים, ניתן להבין את הקרבנות בבית המקדש (וגם נושאים כמו פרה אדומה, טומאה וטהרה), את תפקיד האדם בבריאה, את הזכויות של מינים ביולוגיים, ואת המקום שבעלי-חיים צריכים לתפוס בחברה שלנו כיום. הלימוד שלנו יכלול תנ"ך, רמב"ם, רמב"ן וקבלה.

הרב דוד סיידנברג הוסמך הן ב-JTS והן על-ידי הרב זלמן שכטר-שלומי. דוד כתב דוקטורט על אקולוגיה, מדרש וקבלה, וספרו הראשון "לחצות את הסף: אקולוגיה, קבלה וצלם אלוהים בעולם שהוא יותר מאנושי בלבד" יתפרסם בשנה הבאה. האתר של דוד הוא neohasid.org.

 

הלימוד יתקיים באנגלית.

 

כניסה חופשית

 

יום חמישי 19.7.2012

19:00 סעודת רמדאן

חודש הרמדאן עומד בפתח, ואנחנו לא מתאפקים שיגיע באמת. הצטרפו אלינו לערב שכולו מטעמים וממתקים מהמזרח!

תרומה מומלצת – 25 ש"ח.

יום שישי 20.7.2012

16:00 מדברים מהפה בלבונטין 7, תל-אביב

לא מדובר באירוע של זנגביל, אבל אנו שמחים להזמין אתכם לאירוע מיוחד במינו שיתקיים בתל-אביב ביום שישי, 20.7.2012. במסגרת האירוע ידברו סופרים ומשוררים על סבלם של בעלי החיים הנאכלים על ידי בני אדם, ויקראו קטעים מיצירותיהם. האירוע יתקיים בלבונטין 7, תל-אביב בשעה 16:00. פרטים נוספים בקובץ המצורף.

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים