[זנגביל] זכויות בעלי-חיים בתורה? אירוע ביום ג

אנחנו שמחים להזמין אתכם לערב לימוד עם הרב דוד סיידנברג שמבקר בישראל בימים אלו. ההתרעה היא קצרה, אבל מי שיש לו עניין ביהדות ובעלי-חיים, לא ירצה להחמיץ את המפגש הזה.

 

אז, בבקשה, שתפו את המידע והעבירו את ההודעה הלאה! שימו לב שהמפגש יתקיים בסלון שבזי ולא בזנגביל, ויהיה באנגלית.

 

זכויות בעלי-חיים בתורה?

ערב לימוד עם הרב דוד סיידנברג

יום שלישי 17.7.2012 ב-20:00

בסלון שבזי, אבן ספיר 24, נחלאות, ירושלים

 

לפי התורה לכל בעל-חיים יש נפש. גם כאשר אנו עושים שימוש בבעלי-חיים לצרכינו, יש לנו חובות כלפיהם, ברמה הפיזית וברמת ה"נפש". מושג ה"זכויות" הוא מודרני, אבל כשאנו בוחנים את החובות שלנו ביחס לבעלי-חיים, ניתן לראות שיש להם מה שנקרא היום זכויות. כאשר מבינים כיצד דברים אלו פועלים, ניתן להבין את הקרבנות בבית המקדש (וגם נושאים כמו פרה אדומה, טומאה וטהרה), את תפקיד האדם בבריאה, את הזכויות של מינים ביולוגיים, ואת המקום שבעלי-חיים צריכים לתפוס בחברה שלנו כיום. הלימוד שלנו יכלול תנ"ך, רמב"ם, רמב"ן וקבלה.

 

הרב דוד סיידנברג הוסמך הן ב-JTS והן על-ידי הרב זלמן שכטר-שלומי. דוד כתב דוקטורט על אקולוגיה, מדרש וקבלה, וספרו הראשון "לחצות את הסף: אקולוגיה, קבלה וצלם אלוהים בעולם שהוא יותר מאנושי בלבד" יתפרסם בשנה הבאה. האתר של דוד הוא neohasid.org.

 

הלימוד יתקיים באנגלית.

 

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

לתרומות: http://www.israeltoremet.org/amuta/580155034

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים