[זנגביל] אירועי אפריל בזנגביל

אירועי אפריל בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

טלפון: 02-5665737; אימייל: veginger@gmail.com

כל האירועים הם ברח' בלפור 8 ירושלים אם לא נאמר אחרת

 

שלום!

אם טרם נרשמת לסדר הטבעוני שלנו, זה הזמן! אחרי ההצלחה של השנה שעברה, הסדר חוזר עם שפע של אוכל טבעוני מעולה, חברה מצוינת ותכנים רלוונטיים. להרשמה אונליין, היכנסו לכאן.

החודש נארח אירוע אוכל מיוחד, ששווה לרשום ביומן כבר עכשיו: ערב של אוכל ראסטאפרי. בנוסף יהיו לנו ארוחת ירק, ובסוף החודש אנו מזמינים אתכם כרגיל לג'אם סשן מוסיקלי.

בחול-המועד פסח הזנגביל יהיה סגור, וגם הארוחה הקהילתית לא תתקיים החודש, שכן המועד שלה נופל בערב יום הזיכרון. ביום שישי הראשון של החודש נקיים, כרגיל, שוק-חופשי.

פרויקט הייעוץ התזונתי שלנו נמשך גם הוא – ואתם מוזמנים לקבוע מפגש עם התזונאית אורית אופיר.

להתראות!

צוות זנגביל

יום חמישי 5.4.2012

19:00 ארוחת ירק

"טוב ארוחת ירק ואהבה שם משור אבוס ושנאה בו" (משלי טו 17). האביב בשיאו, הירק שופע, וזה הזמן לארוחה המבוססת על ירק ועלים.

תרומה מומלצת - 25

יום שישי 6.4.2012

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן, וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

יום שישי 6.4.2012

19:00 סדר פסח טבעוני – נא להירשם מראש!  

השנה נקיים שוב סדר טבעוני בזנגביל! כמו בשנה שעברה, הסדר יהיה על טהרת הטבעונות, ויכלול גם תכנים רלוונטיים לשחרור בעלי-חיים, הגנת הסביבה וצדק חברתי וסביבתי.

עלות ההשתתפות בסדר: 80 ש"ח לנרשמים באפריל.

ההרשמה היא מראש באמצעות טופס מקוון, כאן: https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dGp2ZUhJQlZyRDROWW1VUEwxVFgybFE6MA

הגעה ושהיית לילה: נבקש להקדים, כדי שנוכל להתחיל בזמן שנקבע. ניתן להגיע החל מהבוקר - לסייע לנו בהכנות, להתחמק מהפקקים ולהנות ביחד עוד כמה שעות. זכרו שהתחבורה הציבורית מסתיימת מוקדם.

אלה שתלויים בתחבורה ציבורית או סתם רוצים להשאר איתנו, מוזמנים להשאר ולישון בזנגביל. השינה בשקי שינה, מיטות מתקפלות, מזרנים, או כל מה שתביאו מהבית.

למחרת, לקראת הצהריים, נצא לטיול קצר ופיקניק בעמק המצלבה.

דת וכשרות: האוכל יהיה מרכיבים כשרים לפסח (ללא חמץ), אבל המטבח לא יעבור הכשרה מלאה. לשאלות ניתן לפנות באימייל seder@potrim.com  או בטלפון 054-4943292.

יום חמישי 12.4.2012 – לא יתקיים אירוע. הזנגביל יהיה סגור בחול-המועד פסח.

יום חמישי 19.4.2012

19:00 VITAL – ערב ראסטאפרי מסורתי

יש אנשים שאוכלים לשם הישרדות, כאלה שאוהבים לאכול, ואילו עבור אחרים לאכול, זה להזין את הגוף, הדעת, והנשמה – וזוהי דרכם של הראסטפריים. התזונה הצמחונית והבריאה  "ITAL", ששמה מהמילה VITAL - "חיוני" – מוסיפה חיים לגוף ולנשמה, כאשר אכילת נבלות, הופך את הגוף לבית קברות.

הראסטפריים, שחלקם מתנזרים, מאמינים כי הגוף הוא מקדש לאלוהים, ועל כן יש לשמרו בריא ונקי מרעלים, נקי מהשחתה מכוונת, כמו קעקועים, פירסינג, אכילת בשר וחלב ("דם לבן"). רובם הנם צמחונים, חלק מהם טבעונים, והדתיים יותר נמנעים מאכילת מזון מבושל, מעובד, כימי, או מלאכותי. חלק גם נמנעים ממלח וסוכר, אלכוהול, קפה, סיגריות.  גנג'ה (צמח הקדוש) לעומת זאת, מומלץ מאד כדי לפתוח את הדעת, ולהתקרב לאלוהים. 

« וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, הִנֵּה נָתַתִּי לָכֶם אֶת-כָּל-עֵשֶׂב זֹרֵעַ זֶרַע אֲשֶׁר עַל-פְּנֵי כָל-הָאָרֶץ, וְאֶת-כָּל-הָעֵץ אֲשֶׁר-בּוֹ פְרִי-עֵץ, זֹרֵעַ זָרַע: לָכֶם יִהְיֶה, לְאָכְלָה » בראשית, א:כ"ט. על פסוק זה מבוסס אידאל הצמחוני שלהם.

תפריט ה-ITAL מקבל השראה ממזון אינדיאני ואפריקאי, וכולל הרבה פירות וירקות – מנגו, פפייה, בננה, בטטה ודלעת, ומתובל בחלב קוקוס, קינמון וג'ינג'ר. הבישול נעשה בסירי חרס ולא באלומיניום, שעשוי להשאיר סימני מתכת במזון.

עבור הראסטפריים, להיות יותר מודע לסביבה ויותר עירני מבחינה רוחנית, זו הדרך הבריאה והנכונה ביותר לחיות.

ועוד על הדת : הראסטפארי היא תנועה דתית-תרבותית מונותאיסטית שמקורה באוכלוסייה השחורה בג'מייקה, ואשר רואה בהיילה סלאסי, קיסר אתיופיה את התגלמותו של ג'ה (האל) על פני אדמות, כחלק מהשילוש הקדוש. הדת הראסטפארית, שנולדה בשנות ה-30 היא שילוב של יהדות, נצרות אתיופית ודתות אליליות אפריקניות. האמונה מתבססת על נבואות האומרות בעיקרון שיקום אדם מזרע שלמה ודוד שיוכתר להיות קיסר (עם תארים ספציפים מאוד) ובחלקן כתוב שהוא יהיה מארץ כוש (אתיופיה) והוא יהיה המשיח. למעשה, הראסטפריים מאמינים שהם עם ישראל האמתי, צאצאי מלך שלמה ומלכת שבא... וארץ ציון, (LION OF ZION) היא באתיופיה… ולסיכום: הכל יחסי…

הראסטפארי המפורסם ביותר : בוב מרליי (שהיה אוכל רק ITAL).

תרומה מומלצת - 25

יום שלישי 24.4.2012 – ערב יום הזיכרון, לא תתקיים ארוחה קהילתית

יום חמישי 26.4.2012

19:00 ג'אם מוסיקאלי פתוח במהטמה בר

ג'אם סשן מוסיקלי: בואו עם כלי נגינה, או רק להקשיב וליהנות ממוסיקה, פיצות טבעוניות, סנדביצ'ים מהצומח וסלטים.

בארגון מתנדבי המהטמה.

יום שישי 4.5.2012

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן, וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - הבר הטבעוני, יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, וסלטים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

ייעוץ תזונתי לתזונה צמחונית וטבעונית בריאה

עם אורית אופיר ב'זנגביל'

הייעוץ מתאים ל:

·        צמחונים/טבעונים לעתיד

·        צמחונים/טבעונים בהווה

·        צמחונים/טבעונים לשעבר הרוצים לחזור לתזונה זו תחת הנחיה מקצועית

·        אנשים שצורכים מעט בשר ("חצימחונים"), או רוצים להפחית את צריכתו

אודותיי:

אורית אופיר , דיאטנית קלינית (B. Sc) בוגרת האוניברסיטה העברית, ותזונאית טבעית מטעם מכללת רידמן. מטפלת בפרחי באך, ארומתרפיה וסו ג'וק (דיקור קוריאני) . עובדת בקליניקות פרטיות ובסטודיו C, מרצה במגוון מסגרות, כותבת בעיתונות המקוונת והכתובה. מתמחה בתכנון תזונה צמחונית על כל גווניה- מהימנעות חלקית מבשר ועד לטבעונות.

מחירון: *

 

רגיל

לחיילים, סטודנטים ופנסיונרים

מפגש ראשון (שעה)

230-150

230-100

המפגשים הבאים** (חצי שעה כל אחד)

110-70

110-40

 

תעריף מיוחד לבני נוער (בסבסוד עמותת אנונימוס): 40 ₪  ל4 פגישות: פגישה יסודית להיכרות ולהכוונה ושלוש פגישות ליווי קצרות יותר.

*   התעריפים הם לפי מיטב המסורת של 'זנגביל' במחירון מדורג- כל אחד משלם לפי יכולתו.

** לפי הצורך

טיפול תזונתי קליני והוליסטי

כמו כן ניתן להגיע אליי לטיפול תזונתי קליני, המשולב עם שיטות איבחון וטיפול הוליסטיות: תזונה סינית, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, סו ג'וק ואבחון דופק ולשון.

שילוב זה מאפשר טיפול אפקטיבי ומותאם אישית בבעיות כמו: עודף משקל, לחץ דם גבוה, יתר שומנים בדם, סכרת, מעי רגיז, אנמיה ועוד.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה:

אורית אופיר  7238818-054 oritofir1@gmail.com (עדיף לשלוח מייל)

לדף שלי בפייסבוק:http://www.facebook.com/profile.php?id=100001066005847

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים