[ginger] אירועי נובמבר בזנגביל

אירועי נובמבר בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8 ירושלים

טלפון: 02-5665737; אימייל: veginger@gmail.com

 

שלום!

חודש נובמבר עומד בסימן פתיחת הקורס "החברה הרב מינית: דיון ביקורתי ביחסי אדם-חיה". הקורס, ביזמת זנגביל, יתקיים במקביל באוניברסיטאות ירושלים ות"א, ובשיתוף יחידות "חיות וחברה" ומכון כהן לחקר ההיסטוריה של המדעים והרעיונות. בתחילת נובמבר, כמעין טעימה מקדימה, אנו מזמינים אתכם גם להרצאה של אריאל צבל (אף היא בקמפוס הר הצופים) על "בעלי-חיים: השאלות הגדולות במדעי החברה".

לאחר שהיה לנו ערב של ירקות בתנור, נמשיך את החודש בערב שבו נגלה קצת יותר על צ'יפס. לאחר מכן אתם מוזמנים לערב מקסיקני ובסוף החודש אנו מזמינים אתכם כרגיל לג'אם סשן מוסיקלי מחודש.

ביום שלישי האחרון של החודש אתם מוזמנים, כרגיל, לארוחה קהילתית. שימו לב שהשעה של הארוחה השתנתה ל-20:30. ביום שישי הראשון של חודש דצמבר נשוב ונקיים שוק-חופשי.

פרויקט הייעוץ התזונתי שלנו נמשך גם הוא – ואתם מוזמנים לקבוע מפגש עם התזונאית אורית אופיר.

לפני שנעבור לאירועים בזנגביל, הרשו לנו להפנות אתכם לסדנה "חיים בריאים וארוכים" עם ד"ר עדיאל תל-אורן, שתתקיים ביום שישי, 25.11.2011, בתיאטרון גבעתיים. פרטים נוספים על הסדנה בפורטל לתזונה בריאה בלינק זה: http://www.eatwell.co.il/?CategoryID=288&ArticleID=184

ולבסוף: קטי סיוון, רייקי מאסטר הידועה גם בטיפול ברייקי בבעלי-חיים, מעוניינת לעשות קורס רייקי בירושלים. המעוניינים מוזמנים לפנות אליה באימייל kati4life@gmail.com או בטלפון 052-3652311.

להתראות!

צוות זנגביל

יום רביעי 9.11.2011

18:30 באוניברסיטה העברית: בעלי-חיים: השאלות הגדולות במדעי החברה

 

מהו מעמדן של חיות אחרות, שאינן בני-אדם, במדעי החברה? באיזו מידה מכירים בקיומן במסגרת המחקר? וכיצד משקפת הגישה המחקרית אליהן את היחסים היום-יומיים שבינינו לבינן?

בואו לתהות אתנו על האפשרויות להבין את יחסם של ה"אדם" וה"חברה" - את יחסנו שלנו - לבעלי-חיים ממינים אחרים.

את ההרצאה יעביר אריאל צבל, שכתב תזה ועבודת דוקטורט בנושא יחסי אדם-חיה במסגרת המכון להיסטוריה ופילוסופיה של המדעים והרעיונות ע"ש כהן שבאוניברסיטת ת"א.

ההרצאה תתקיים באוניברסיטה העברית, קמפוס הר הצופים, בחדר הסמינריונים של המחלקה לסוציולוגיה ואנתרופולוגיה (חדר 3510).

מי שאינם סטודנטים / בוגרים / עובדי אוניברסיטה עשויים להידרש לעשות אישור כניסה חד-פעמי במחלקת הביטחון מול הכניסה לקמפוס.

יום חמישי 10.11.2011

19:00 צ'יפס זה לא רק קטשופ

צ'יפס זה לא רק קטשופ: קטשופ עם הצ'יפס שלך? בלונדון יציעו לך גם חומץ. ובערב הזה – המון צ'יפס ושפע של מטבלים ורטבים מיוחדים ולא צפויים.

תרומה מומלצת - 25

יום שני 14.11.2001

18:30 באוניברסיטה העברית: פתיחת הקורס "חיות וחברה: דיון ביקורתי ביחסי אדם-חיה"

קורס ראשון מסוגו בישראל, בארגון זנגביל ובשיתוף חיות וחברה – היחידה לחקר יחסי גומלין בין אנשים לבעלי-חיים. מרצה: אריאל צבל.

הקורס מומלץ לסטודנטים/יות ולאקדמאים/יות ממדעי החברה והרוח, למתעניינים/ות בבעלי-חיים ולציבור הרחב המבקש להרחיב אופקים בתחום זה.

הקורס יתקיים בימי ב', בין השעות  20:00-18:30, באוניברסיטה העברית בהר הצופים, בחדר 3202 (בפקולטה למדעי החברה). המפגש הראשון: יום ב' 14.11.2011.

"חברה", בתפיסה המקובלת, היא חברת בני-אדם בלבד. אל רובן הגורף של החיות אנו רגילים להתייחס במונחים מתחום הביולוגיה, או כאובייקטים של פעילות חקלאית, כלכלית ומדעית. הקורס מציע תפיסה חלופית, שלפיה "חברה" היא תופעה רב-מינית, הכוללת בתוכה הן בני-אדם והן חיות ממינים שונים. לפי תפיסה זו, הגבלת הדיון בחיות לגבולות הביולוגיה, החקלאות, הכלכלה או המדע –  היא מעשה חברתי מובהק של כוחנות והדרה.

מהן ההשלכות של תפיסה זו על התחומים השונים ב"מדעי האדם" (או מדעי הרוח)? אילו משמעויות היא מעניקה למושגים כגון: שוויון, רגשות, גוף, סביבה, טבע, שליטה, תרבות, זכויות או ייצוג עצמי? בקורס ננסה לענות על שאלות אלה בעקבות עבודתם של הוגים וחוקרים, אשר פנו לבחון באופן ביקורתי את הגישות שעליהן התחנכו במסגרת מדעי הרוח ומדעי החיים. לרעיונות אלה יתווסף דגש מקורי על תיעוש בעלי-החיים, שלא זכה לתשומת-הלב התיאורטית שהוא ראוי לה. התוצאה של מאמצים אלה מתגבשת לכלל מהפכה בגישתנו לתחומים רבים.

הקורס כולל 14 הרצאות, הקשורות זו לזו, אך כל אחת מהן גם עומדת בפני עצמה. לכל הרצאה נלווית רשימת קריאה מומלצת למתעניינים, הכוללת חומר נגיש בעברית. הרשימות ותקצירי ההרצאות מתפרסמים באתר הקורס: www.anml.co.il

המרצה, אריאל צבל, כתב תזה לתואר שני ועבודת דוקטורט על יחסי אדם-חיה, ופרסם מאות מאמרים פופולריים בתחום זה באתר www.animal.org.il.

דמי הרשמה לקורס כולו: 400-100 ₪  לפי הרצון והיכולת.

יום חמישי 17.11.2011

19:00 ערב מקסיקני

טורטיות, גוואקמולי, סלסה והרבה חריף (אבל לא רק). נטעם מגוון טיפוסי של מאכלים מקסיקנים מסורתיים, עם תוספת משופרת כדוגמת ו צ'ילי קון סויה - בלי שום פגיעה באף יצור חי.

תרומה מומלצת - 25

יום חמישי 24.10.2011

19:00 ג'אם מוסיקאלי פתוח במהטמה בר

ג'אם סשן מוסיקלי: בואו עם כלי נגינה, או רק להקשיב וליהנות ממוסיקה, פיצות טבעוניות, סנדביצ'ים מהצומח, סלטים ומיצים טבעוניים.

בארגון מתנדבי המהטמה.

יום שלישי 29.10.2011

20:30 פותחים שולחן – ארוחה קהילתית.

בואו והביאו מאכל צמחי טעים - משהו פשוט או מסובך, מוכר או חדשני, גדול או קטן - או סתם בואו לבד או עם חברות לערב של אכילה, דיבור וקהילה. בבקשה בלי: בשר, ביצים, חלב ושאר מוצרים מהחי.

שימו לב: מועד הארוחה שונה, והוא יהיה מעתה 20:30!

יום שישי 2.12.2011

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - הבר הטבעוני, יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, מיצים טבעיים וקינוחים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

חנות מוצרים הוגנים ואקולוגיים

בזנגביל קיימת חנות צנועה, החנות משמשת כנקודת הפצה של מוצרים אורגניים בסחר הוגן, המיוצרים ללא ניצול עובדים, ומוצרים נוספים: מוצרי נקיון, היגיינה, סבונים ושמפו, מוצרים טבעוניים נדירים, כתבים בנושא הצמחונות, חולצות, ועוד. מטרתנו היא בראש ובראשונה לעודד בחירה במוצרים בריאים והוגנים לנו, לסביבה ולבעלי החיים - ולכן אנו שומרים על קשר הדוק עם יצרנים מקומיים ועסקים קטנים, ומוכרים במחירים נגישים.

ייעוץ תזונתי לתזונה צמחונית וטבעונית בריאה

עם אורית אופיר ב'זנגביל'

הייעוץ מתאים ל:

·        צמחונים/טבעונים לעתיד

·        צמחונים/טבעונים בהווה

·        צמחונים/טבעונים לשעבר הרוצים לחזור לתזונה זו תחת הנחיה מקצועית

·        אנשים שצורכים מעט בשר ("חצימחונים"), או רוצים להפחית את צריכתו

אודותיי:

אורית אופיר , דיאטנית קלינית (B. Sc) בוגרת האוניברסיטה העברית, ותזונאית טבעית מטעם מכללת רידמן. מטפלת בפרחי באך, ארומתרפיה וסו ג'וק (דיקור קוריאני) . עובדת בקליניקות פרטיות ובסטודיו C, מרצה במגוון מסגרות, כותבת בעיתונות המקוונת והכתובה. מתמחה בתכנון תזונה צמחונית על כל גווניה- מהימנעות חלקית מבשר ועד לטבעונות.

מחירון: *

 

רגיל

לחיילים, סטודנטים ופנסיונרים

מפגש ראשון (שעה)

230-150

230-100

המפגשים הבאים** (חצי שעה כל אחד)

110-70

110-40

 

תעריף מיוחד לבני נוער (בסבסוד עמותת אנונימוס): 40 ₪  ל4 פגישות: פגישה יסודית להיכרות ולהכוונה ושלוש פגישות ליווי קצרות יותר.

*   התעריפים הם לפי מיטב המסורת של 'זנגביל' במחירון מדורג- כל אחד משלם לפי יכולתו.

** לפי הצורך

טיפול תזונתי קליני והוליסטי

כמו כן ניתן להגיע אליי לטיפול תזונתי קליני, המשולב עם שיטות איבחון וטיפול הוליסטיות: תזונה סינית, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, סו ג'וק ואבחון דופק ולשון.

שילוב זה מאפשר טיפול אפקטיבי ומותאם אישית בבעיות כמו: עודף משקל, לחץ דם גבוה, יתר שומנים בדם, סכרת, מעי רגיז, אנמיה ועוד.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה:

אורית אופיר  7238818-054 oritofir1@gmail.com (עדיף לשלוח מייל)

לדף שלי בפייסבוק:http://www.facebook.com/profile.php?id=100001066005847

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים