[ginger] אירועי אוגוסט בזנגביל

אירועי אוגוסט בזנגביל – מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8 ירושלים

טלפון: 02-5665737; אימייל: veginger@gmail.com

שלום,

לרגל חופשת הקיץ, מספר האירועים בזנגביל בחודש אוגוסט יהיה קטן מהרגיל – אבל מובטחת איכות גבוהה במיוחד.

במרכז אירוע החודש – הרצאתה של ד"ר נעמה הראל "היברידים וחיות אחרות בספרות המטמורפוזה". נעמה הראל מתמחה בספרות ובלימודי בעלי-חיים, ומלמדת בנושאים אלו באוניברסיטת אמורי באטלנטה, ארה"ב. כפעילה ותיקה בתנועה הצמחונית ובתנועה לזכויות בעלי-חיים היא מביאה נקודת מבט מרתקת ומרעננת על סיפורת קלאסית בהן מתגלגלות דמויות אנושיות לגוף חייתי.

המהטמה, הבר הטבעוני, מזמין אותנו החודש לשבור את הצום ביום חמישי שלאחר תשעה באב ובעיצומו של חודש הרמדאן. עוד יהיו לנו החודש ערב מאכלים כורדים (אתם מוזמנים להקדים ולהצטרף לבישול בצוותא) ולאחר הפסקה קצרה לג'אם סשן מוסיקלי מחודש ומשודרג. לצערנו, ביום חמישי 4.8.2011 הבר הטבעוני לא יפעל. האוכל במהטמה, הבר הטבעוני, הוא כולו מהצומח, והדגנים והקטניות שמשמשים לתבשילים הם ברובם מלאים ואורגניים.

ביום שישי הראשון של החודש אנו ממשיכים לקיים שוק-חופשי, וביום שלישי האחרון של החודש אתם מוזמנים, כרגיל, לארוחה קהילתית.

פרויקט הייעוץ התזונתי שלנו נמשך גם הוא – ואתם מוזמנים לקבוע מפגש עם התזונאית אורית אופיר.

להתראות!

צוות זנגביל

יום שני 1.8.2011

19:00 סדנת הכנת סבונים – מותנה בהרשמה מוקדמת

בסדנא ניצור סבונים בדרך מהירה מפתיתי סבון ופתית סבון גליצרין, נראה הכנת סבון מאל"ף ועד ת"ו, ונקבל מתכונים ואתרים מומלצים לעיון. עוד נקבל רעיונות לקישוטים וחומרים שאפשר לשים בסבון לפי הייעוד שאנחנו רוצים להכין בשבילו את הסבון: ממריץ, מרגיע, לאסטמת העור, לפילניג ועוד.

את הסדנה תעביר איילת מושל, העוסקת (בין היתר) בקוסמטיקה טבעית ובארומתרפיה.

השתתפות: 65 ₪.

הסדנה תתקיים רק אם תהיה הרשמה מספיקה מראש.

יום חמישי 4.8.2011

לצערנו לא תתקיים פעילות.

יום שישי 5.8.2011

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - הבר הטבעוני, יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, מיצים טבעיים וקינוחים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

יום ראשון 7.8.2011

20:00 היברידים וחיות אחרות בספרות המטמורפוזה

סיפורי מטמורפוזה, שבהם התגלגלה דמות אנושית לגוף חייתי, מערערים על המחסום בין המין האנושי למינים אחרים בהעמידם גיבור/ה ספק-אנושי/ת-ספק-חייתי/ת. בהרצאה נבחן סיפורי מטמורפוזה קאנוניים בתרבות המערב מתקופות ומסוגים שונים – מ"המטמופרוזות" המיתולוגיות של אובידיוס, דרך אגדות ילדים ועד ייצוגים בני-זמננו בספרות ובקולנוע –  על רקע שאלות על ההוויה החייתית ועל הקשר שבינה לבין ההוויה האנושית.

מרצה: ד"ר נעמה הראל. ד"ר הראל, מרצה באוניברסיטת אמורי שבאטלנטה, היא חוקרת ייצוגי בעלי-חיים בספרות.

הכניסה חופשית.

יום חמישי 11.8.2011

19:00 שוברים את הצום

תשעה באב מאחורינו, והרמדאן עדיין בעיצומו. זה הזמן לארוחה לשבירת הצום: מתמרים ומים ועד מקלובה וקפה – ושאר הפתעות נוספות.

תרומה מומלצת - 25 ₪

יום שני 18.8.2011

מבשלים ואוכלים אוכל כורדי

המטבח הכורדי מציע לנו שפע של מאכלים טבעוניים: קובה לסוגיה, תבשילי אורז, עלי גפן וירקות ממולאים... קצת מהעושר הזה נלמד להכין ונאכל בערב שכולו מוקדש למטבח הכורדי.

16:00 הצטרפו אלינו לבישול כורדי בצוותא.

19:00 ארוחה כורדית.

יום חמישי 25.8.2011

19:00 ג'אם מוסיקאלי פתוח במהטמה בר

ג'אם סשן מוסיקלי: בואו עם כלי נגינה, או רק להקשיב וליהנות ממוסיקה, פיצות טבעוניות, סנדביצ'ים מהצומח, סלטים ומיצים טבעוניים.

בארגון מתנדבי המהטמה.

יום שלישי 30.8.2011

20:00 פותחים שולחן – ארוחה קהילתית.

בואו והביאו מאכל צמחי טעים - משהו פשוט או מסובך, מוכר או חדשני, גדול או קטן - או סתם בואו לבד או עם חברות לערב של אכילה, דיבור וקהילה. בבקשה בלי: בשר, ביצים, חלב ושאר מוצרים מהחי.

יום שישי 2.9.2011

11:00-14:00 שוקחופשי  

שוק קח תן וינטאג' ויד שניה. להעביר הלאה את כל מה שלא צריכים, ולמצוא ולקחת דברים של אחרים. כולם מוזמנים לפשפש בג'אנק, לקחת ולשים חופשי. בבקשה לא להביא חפצים שיש בהם חומרים מהחי, כגון עור.

המהטמה - בר טבעוני יפעל במקביל ואפשר לאכול בו פיצות, סנדביצ'ים, מיצים טבעיים וקינוחים, בלא יותר מ-16₪ למנה בתרומה מומלצת להמשך קיום הפרויקט.

חנות מוצרים הוגנים ואקולוגיים

בזנגביל קיימת חנות צנועה, החנות משמשת כנקודת הפצה של מוצרים אורגניים בסחר הוגן, המיוצרים ללא ניצול עובדים, ומוצרים נוספים: מוצרי נקיון, היגיינה, סבונים ושמפו, מוצרים טבעוניים נדירים, כתבים בנושא הצמחונות, חולצות, ועוד. מטרתנו היא בראש ובראשונה לעודד בחירה במוצרים בריאים והוגנים לנו, לסביבה ולבעלי החיים - ולכן אנו שומרים על קשר הדוק עם יצרנים מקומיים ועסקים קטנים, ומוכרים במחירים נגישים.

ייעוץ תזונתי לתזונה צמחונית וטבעונית בריאה

עם אורית אופיר ב'זנגביל'

הייעוץ מתאים ל:

·         צמחונים/טבעונים לעתיד

·         צמחונים/טבעונים בהווה

·         צמחונים/טבעונים לשעבר הרוצים לחזור לתזונה זו תחת הנחיה מקצועית

·         אנשים שצורכים מעט בשר ("חצימחונים"), או רוצים להפחית את צריכתו

אודותיי:

אורית אופיר , דיאטנית קלינית (B. Sc) בוגרת האוניברסיטה העברית, ותזונאית טבעית מטעם מכללת רידמן. מטפלת בפרחי באך, ארומתרפיה וסו ג'וק (דיקור קוריאני) . עובדת בקליניקות פרטיות ובסטודיו C, מרצה במגוון מסגרות, כותבת בעיתונות המקוונת והכתובה. מתמחה בתכנון תזונה צמחונית על כל גווניה- מהימנעות חלקית מבשר ועד לטבעונות.

מחירון: *

 

רגיל

לחיילים, סטודנטים ופנסיונרים

מפגש ראשון (שעה)

230-150 ₪

230-100 ₪

המפגשים הבאים** (חצי שעה כל אחד)

110-70 ₪

110-40 ₪

 

תעריף מיוחד לבני נוער (בסבסוד עמותת אנונימוס): 40 ₪  ל4 פגישות: פגישה יסודית להיכרות ולהכוונה ושלוש פגישות ליווי קצרות יותר.

*   התעריפים הם לפי מיטב המסורת של 'זנגביל' במחירון מדורג- כל אחד משלם לפי יכולתו.

** לפי הצורך

טיפול תזונתי קליני והוליסטי

כמו כן ניתן להגיע אליי לטיפול תזונתי קליני, המשולב עם שיטות איבחון וטיפול הוליסטיות: תזונה סינית, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, סו ג'וק ואבחון דופק ולשון.

שילוב זה מאפשר טיפול אפקטיבי ומותאם אישית בבעיות כמו: עודף משקל, לחץ דם גבוה, יתר שומנים בדם, סכרת, מעי רגיז, אנמיה ועוד.

לפרטים נוספים ולתיאום פגישה:

 אורית אופיר  7238818-054 oritofir1@gmail.com (עדיף לשלוח מייל)

לדף שלי בפייסבוק:http://www.facebook.com/profile.php?id=100001066005847

 

זנגביל - מרכז קהילתי לצמחונות

בלפור 8, ירושלים. טלפון 02-5665737.

www.ginger.org.il

 

העמדות והתכנים בהרצאות ובאירועים אחרים המתקיימים בזנגביל הם באחריות המרצים והמנחים בלבד. הם אינם משקפים בהכרח את עמדותיה של העמותה או נתונים שנבדקו על-ידיה. זנגביל מפרסם יוזמות שעשויות לעניין את הקהילה של המרכז או לקדם תזונה מהצומח, וכן משתתף במיזמים כאלו. אין לפרש פרסום או השתתפות כאמור כאימוץ תכנים ועמדות המובעים במיזמים כאלו, או פרקטיקות הננקטות במסגרתם.

 

 

 

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה

ארכיון הבלוג

אירועים קרובים